Semifinálový duel českého futbalového MOL Cupu medzi domácou Spartou a Viktoriou Plzeň priniesol okrem prvej prehry slovenského trénera Adriana Guľu na lavičke "Viktorky" aj veľmi kvalitný futbal. "Rudí" zdolali rivala 2:1 a vo finále sa stretnú s Libercom, ktorý vyhral v druhom semifinále v Olomouci tiež 2:1.

Sparta sa prebojovala do finále opäť po šiestich rokoch. Domáci sa "pustili" do súpera vo veľkom štýle, keď v 28. minúte viedli už 2:0. Najprv premenil pokutový kop Guelor Kanga, potom sa presadil Libor Kozák. V úvode druhého polčasu mohli kopať aj druhú penaltu, ale rozhodca Ondrej Pechanec po konzultácii s VAR zmenil svoj pôvodný verdikt. Sparta rozvlnila sieť po tretí raz v 65. minúte, ale opäť zaúradoval videorozhodca a gól neuznal pre ofsajd. Hosťom vykresal gólový plamienok nádeje v 89. minúte Milan Havel, ale v nadstavanom čase zachránil domácich brankár Milan Heča.