"Už sa na zápas veľmi teším. Bolo dôležité, aby sme po dôležitom víťazstve v Opave (2:0, pozn. red.) dobre zregenerovali. Je pre nás veľmi podstatné, že máme všetkých hráčov zdravotne k dispozícii. Všetci sú na nedeľný zápas odhodlaní," povedal Guľa pre web Viktorie.

Slavia po 27 kolách vedie tabuľku s osembodovým náskokom práve pred Plzňou. Nedeľný duel môže byť kľúčový, v prípade prehry Viktorie by sa líder vzdialil prenasledovateľovi už na rozdiel 11 bodov, čo by bol ťažko dostihnuteľný náskok. Naopak, víťazstvo nad rivalom by ešte udržalo Plzeň v hre o majstrovský titul. "Už dlhodobo sa ukazuje, že Slavia má svoju kvalitu a jasný herný štýl. Nie je o tom, že by vyčkávali alebo hrali z hlbokého bloku na náhodu. Vieme o silných stránkach súpera, rovnako tak aj my sa chceme prezentovať vlastným herným štýlom. Preto očakávam kvalitný zápas," teší sa Guľa.

Ten by rád zlomil nepriaznivú bilanciu "Viktorky" na ihrisku súpera. Plzeň čaká na víťazstvo v Edene viac než šesť rokov. Podľa Guľu však minulosť v takýchto dueloch nerozhoduje: "V takých zápasoch je podstatné nasadenie a motivácia v ten daný moment. Minulý príbeh našťastie nemám v sebe, takže sa o tom snažíme takto hovoriť aj s hráčmi. Rozhodne to, ako budeme pripravení, samozrejme, rešpektujúc súpera, ktorý má kvalitu. Hráči musia dôverovať svojim silným stránkam a ísť do toho s odhodlaním naplno."