TU SI POZRITE veľkolepé oslavy titulu hráčov a fanúšikov SLAVIE PRAHA!

Hráčom Slavie po tomto úspechu pribudne na dresoch druhá zlatá hviezdička. Po záverečnom hvizde neskrýval obrovskú radosť z jubileja tréner Jindřich Trpišovský. „Stalo sa to najlepšie, čo sa mohlo stať. Dokončili sme našu cestu doma s Plzňou, zdolali sme ju a máme dvadsiaty titul. Znamená druhú zlatú hviezdu na dres, chlapci si to vybojovali a zostane tam navždy. Sme strašne hrdí, že sme mohli nadviazať na ľudí, ktorí tu viac ako jedno storočie tvorili históriu. Dotiahli sme snahu generácií. O dve hviezdy nám išlo posledný rok a pol, už pred našim prvým titulom,“ povedal kouč "zošívaných" pre portál idnes.cz.

Hrdninom zápasu sa stal Petr Ševčík, ktorý v 69. minúte umiestnil loptu z hranice pokutového územia chladnokrvne do brány. Týmto presným zásahom zároveň rozosmutnil slovenského trénera Plzne Adriána Guľu. „Bol to boj. Úplne vyrovnaný zápas, skvelý výkon z oboch strán. Plzeň bola húževnatá, dôležité bolo, že sme ju nepustili do šance. Pomohli hráči z lavičky,“ zhodnotil zápas Trpišovský.

Po zápase vypukli na štadióne Eden a pred ním veľké oslavy majstrovského titulu.
Po zápase vypukli na štadióne Eden a pred ním veľké oslavy majstrovského titulu.
Zdroj: Facebook - SK Slavia Praha

Pre slovenského trénera Adriana Guľu to bola vôbec prvá ligová prehra na lavičke Plzne a prišla až v dvanástom zápase. Po súboji športovo Slavii zagratuloval k titulu. Zároveň však už naznačil plány do nasledujúcej sezóny. Tvrdí, že cielom číslo jeden bude dohnať novopečeného majstra. „Rozhodli dnes veľmi malé detaily, v nich bol súper šťastnejší a preto zvíťazil. Slavii gratulujem k zaslúženému titulu. Bol to veľmi kvalitný zápas. Nám chýbala kvalitnejšia finálna fáza. Nemyslím si, že Slavia je nedostihnuteľná. Verím, že my budeme ešte silnejší,“ zdôraznil po zápase Guľa.