TU si pozrite zábery z EMOTÍVNEJ Barošovej rozlúčky!

Baník pripravil svojmu miláčikovi rozlúčku ako sa patrí. Pred zápasom sa na veľkoplošnej obrazovke objavilo video, v ktorom mu posielali odkzy veľké osbnosti českého futbalu, ale aj zahraničné mená, ako napríklad Jerzy Dudek, Luis Garcia, Dietmar Hamann, Harry Kewell. Baroša to veľmi potešilo a zároveň dojalo. Od vedenia klubu dostal aj rôzne darčekové predmety.

Do samotného zápasu zasiahol až ako striedajúci hráč. Na trávnik prišiel až v 73. minúte za obrovského aplauzu. Podľa vlastných slov si posledné minúty svojej bohatej kariéry užil vo veľkom štýle. V nadstavenom zápase s Plzňou sa dokonca mohol stať hrdinom. Za stavu 0:0 mal na hlave víťazný gól. Štyri tisícky divákov na štadióne už sa dvíhali zo sedačiek, ale lopta nakoniec minula pravú tyč bránky.

Krátko na to hlavný rozhodca pískol do píšťalky a ukončil zápas a zároveň aj Barošovú kariéru. V tom momente pribehli hráči k svojmu kapitánovi a začala sa emotívna rozlúčka. „Bolo to obrovsky emotívne, krása. Všetkým patrí veľká vďaka,“ povedal dojatý Baroš pri svojom poslednom rozhovore v úlohe hráča.

Legendárny Baroš sa so slzami v očiach rozlúčil ako so spoluhráčmi, tak aj s fanúšikmi Baníku Ostrava, ktorí ho doslova milovali. Mrzí ho len jedno. „Dnešok som si chcel naplno užiť, podarilo sa. Škoda, že nemohol byť plný štadión, ale aj tak to bolo krásne. Teraz pôjdem za rodinou, máme nejaké plány. Zoradím si normálny život a až mi začne futbal chýbať, možno sa k nemu v nejakej inej úlohe vrátim,“ dodal Baroš.