Médiami preletela informácia o tom, že je všetko dohodnuté a Guľa nahradí vo funkcii trénera Plzne Pavla Vrbu. Český portál isport.blesk.cz dokonca vyšiel s informáciou o tom, že Slovenský futbalový zväz požadoval od českého klubu sumu 200-tisíc eur, hoci výsledná cifra má byť napokon oveľa nižšia.

„V priebehu utorka sa horúčkovito rokovalo na najvyššej úrovni. Majiteľ Viktorie Plzeň Tomáš Paclík rokoval o uvoľnení Adriána Guľu s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom. Hlavným stredobodom diskusie bola podľa dobre informovaného zdroja čiastka za ktorú je slovenská strana ochotná Guľu pustiť do Česka,“ napísal spomínaný český portál.

Prezident SFZ Ján Kováčik a Adrián Guľa.
Prezident SFZ Ján Kováčik a Adrián Guľa.
Zdroj: TASR

Ten podľa profutbal.sk priniesol aj vyjadrenie hovorkyne SFZ Moniky Jurigovej, ktoré však neskôr stiahol: „Náš zväz nebude brániť trénerovi Guľovi v odchode do Plzne. Dnes prišlo k dohode. Pán Kováčik dal trénerovi požehnanie, že môže odísť,“ mala povedať Jurigová.

Profutbalu sa však ozvali predstavitelia SFZ, ktorí dementovali informácie a citácie českého portálu a podľa nich dohoda stále nie je potvrdená. Situácia okolo trénera Guľu sa teda opäť zamotala a pravdivosť informácií sa dá len ťažko potvrdiť...