Slávisti absolvovali vo štvrtok náročný prvý zápas štvrťfinále EL na pôde Arsenalu. S jasným favoritom vybojovali remízu 1:1, náročný program si však pýta svoju daň a tréner Jindřich Trpišovský musel pred zápasom so Spartou spraviť niekoľko zmien v zostave. Navyše, pred stretnutím prišiel aj o kľúčového útočníka Abdallaha Simu. "Sme takí rozbití, že všetci, ktorí chýbali na súpiske sú zranení. Zdravotný problém mali takmer všetci, ktorí nastúpili na derby. Kumuluje sa to a mrzí ma, že pred štvrtkovým zápasom, ktorý znamená veľa pre celý český futbal, sme nemali čas si odpočinúť a doliečiť. Je škoda, že sme si nevyšli v ústrety," povzdychol si Trpišovský v rozhovore pre portál iDnes.cz.

"Zošívaným" chýbali zakončovatelia Sima i Peter Olayinka, podľa Trpišovského je zatiaľ veľmi ťažko predvídať vývoj ich stavu: "Majú preťažené určité partie. U jedného sa z postihnutého miesta ťahá voda, u druhého ide o preťažený úpon v slabinách. Prognóza je zložitá. Ako poznám Petra, pôjde aj cez bolesť, u Simy je to však také záhadné, že neviem, ako sa to bude vyvíjať."

Napriek tomu jeho zverenci udržali svoju ligovú nezdolanosť. V závere prvého polčasu otvoril skóre hrdina štvrtkovej európskej konfrontácie Tomáš Holeš, ktorý vyrovnal v závere duelu s Arsenalom. Po zmene strán pridal v 81. minúte poistku Stanislav Tecl. Slavia má na čele tabuľky sedemnásťbodový náskok pred Spartou, ktorá má však dva zápasy k dobru. "Spravili sme dôležitý krok. Sparta má dohrávky a môže vyhrať, potom to už nebude o toľko bodov. Do konca je osem kôl a dvadsaťštyri bodov, takže je to dôležitý krok. Sme však v hre ešte vo štyroch súťažiach a vidím, v akom stave je kabína. Musíme sa ďalej koncentrovať, pretože zatiaľ nie je o ničom rozhodnuté," upozornil Trpišovský, ktorého teší Holešova forma: "Je zlatý a dobrý chlapec. Som za neho rád. Mal veľkú konkurenciu vo Vladimírovi Coufalovi a na Slaviu si dlhšie zvykal, ale teraz je pre nás veľmi dôležitý."

V domácom drese sa predstavil aj Jakub Hromada, ktorý nastúpil až v závere. Väčšiu minutáž si pripísal jeho kolega z reprezentácie, no v nedeľu súper Dávid Hancko. Ten si v národnom drese privodil v dueli s Maltou svalové zranenie a do tréningu sa vrátil až tesne pred šlágrom. "Mal som trhlinu v svale, lekári boli skeptickí. Mám za sebou iba jeden tréning," prezradil Hancko. Na ľavom kraji obrany hýril aktivitou, po zápase ho najviac mrzela efektivita tímu: "Po dlhšej dobe sme cítili, že sme lepší ako Slavia. Efektivita z posledných zápasov tentoraz nebola na našej strane."