Slovenský brankár často drží Bohemku svojimi zákrokmi nad vodou a v rozhovoroch zase o sebe povie viac, ako by ste čakali. „Áno, stále platí, že už päť rokov nemám televízor. Radšej čítam. Všetko možné. Od beletrie, motivačnej literatúry až po životopisy,“ prezradil pre Šport24.sk Patrik. Ak sa chce niečo dozvedieť o tom, čo ho zaujíma, otvorí si internet.

 „Tam si vyberiem, čo potrebujem. Každý z nás rozhoduje, čo do seba vpustí,“ tvrdí brankár. Okrem „duševna“ dbá Le Giang aj na zdravé stravovanie. Preferuje štýl Paleo, stravu, ktorá sa konzumovala v dobe kamennej. „To znamená, mäso, ryby, ovocie, zdravé tuky. A už päť rokov neraňajkujem. Namiesto toho mám nepriestrelnú kávu s maslom a MCT olejom,“ neprestáva prekvapovať.

Aj týmto spôsobom a tvrdým tréningom by si chcel v budúcnosti splniť veľký sen, ktorým je reprezentácia SR. „Už v juniorskej kategórii som odmietol ponuku reprezentovať Vietnam. Robím tak doteraz, pretože verím, že sa raz postavím do bránky Slovenska,“ dodal Patrik Le Giang.

Z času na čas si slovenský brankár zabrnká aj na gitare.
Z času na čas si slovenský brankár zabrnká aj na gitare.
Zdroj: archív P. L.

Vysnívaná Praha

Patrik Le Giang chytal na Slovensku za Žilinu a po viacerých zastávkach napokon skončil v pražskej Bohemke. „Jednou nohou som tu bol už viackrát, ale vždy to na niečom stroskotalo. Napokon to minulý rok vyšlo a som za to nesmierne šťastný. Praha je moje vysnívané mesto a je možné, že sa tu usadím aj po skončení kariéry,“ povedal slovenský brankár.