Nórsky futbalový útočník Erling Haaland nebude v budúcej sezóne pokračovať v kariére v Bayerne Mníchov, resp. v nemeckej Bundeslige. Tvrdí to bývalý šéf výkonného výboru úradujúceho majstra Karl-Heinz Rummenigge, podľa ktorého sa o služby ofenzívneho klenotu Borussie Dortmund v blízkej budúcnosti rozpúta obrovský súboj.

"Nemyslím si, že jeho angažovanie bude akceptovateľné pre ktorýkoľvek klub z Bundesligy, rovnako tak aj pre Bayern. Neprestáva strieľať góly a kluby sa už pokúšajú zlomiť jeho, aj jeho agenta. Budeme svedkami naozajstnej aukcie," povedal Rummenigge na margo 21-ročného hráča pre španielsky denník AS. Haaland v decembri 2019 podpísal s BVB zmluvu na 4,5 roka. Neustále sa o neho zaujímavú najväčšie svetové kluby, pričom má údajne v zmluve stanovenú výstupnú klauzulu vo výške blížiacej sa jeho trhovej hodnote približne 130 miliónov eur.

Bývalý reprezentačný útočník Nemecka tiež uviedol, že "niektoré sumy v nedávno skončenom prestupovom období sú aj vzhľadom na pandemickú situáciu ťažko pochopiteľné". "Najväčšou výzvou pre Bayern je byť úspešný na domácej a najmä medzinárodnej úrovni napriek ekonomickej sile niektorých klubov, ktoré inkasujú obrovské sumy za televízne práva, resp. sú vo vlastníctve svetových miliardárov či dokonca celých štátov," dodal 65-ročný funkcionár.

FANÚŠIKOV OHÚRIL HAALAND NATOĽKO, ŽE MU ZLOŽILI SONG. VYPOČUJTE SI HO TU: