Obranca, ktorý patril roky k oporám brazílskej reprezentácie hrával futbal už iba na rekreačnej úrovni v štvrtej brazílskej lige. "Je to pre mňa veľmi zvláštny deň. Rozhodol som sa ukončiť profesionálnu kariéru," povedal na rozlúčku víťaz Majstrovstiev sveta vo futbale z roku 2002.

Lúcia predstavil spomezdi európskych klubov vo svojich farbách ako prvý Bayer Leverkusen, kde sa technicky zdatný stopér zaradil okamžite medzi opory. Za Leverkusen strelil Lúcio gól aj vo finále Ligy majstrov v roku 2002 proti Realu Madrid. Ani jeho presný zásah nestačil na zisk najprestíženejšieho európskeho pohára.

Brazílčan zanechal nezmazateľnú stopu aj v Bayerne Mníchov, ktorému pomohol k trom majstrovským titulom. Najúspešnejším pre Lúcia bola však ročník 2009/2010, keď s Interom Miláno vyhral Scudetto, pohár aj Ligu majstrov.

Z Interu Miláno zamieril Lúcio do tímu Juventus Turín, kde získal ďalší talianský titul. Po pol roku v klube bianconeri odišiel do São Paula. Urastený stopér si tiež vyskúšal pôsobenie v drese Palmeiras, exotický angažmán v Indii, odkiaľ sa presunul do nižších brazílskych súťaží.

Lúcio s trofejou za titul majstra sveta v ruke.
Lúcio s trofejou za titul majstra sveta v ruke.
Zdroj: Andre Penner