Slováci majú po štyroch zápasoch v C-divízii Ligy národov na svojom konte smiešnych šesť bodov za identické víťazstvá 1:0 v Bielorusku a Azerbajdžane. Z dvojzápasu s Kazachstanom nevydolovali ani bod, a tak pred dvomi zostávajúcimi jesennými stretnutiami prakticky stratili šancu postúpiť v tejto súťaži o level vyššie.

Hanebné výkony si najskôr odskákal tréner Štefan Tarkovič, ktorého výkonný výbor SFZ odvolal bezprostredne po domácej prehre s Kazachstanom a na jeho prácu „nadviazal“ aj dočasný kormidelník Samuel Slovák, ktorý v odvete na rovnakého súpera nevymyslel taktiež nič. „Nemám absolútne žiadnu chuť sa k súčasným udalostiam v našom futbale vyjadrovať. Posledné zápasy našej reprezentácie mi futbal znechutili na poriadne dlho. Nebudem sa hrať na nejakého odborníka a ponúkať mená, ktoré by mali viesť národný tím. Poviem len jedno, dokola sa na niečo hráme namiesto toho, aby sa nad súčasnou situáciou zamysleli kompetentní, a to od prvého po posledného človeka na futbalovom zväze,“ povedal bez servítky bývalý brankár a tréner Ladislav Molnár.

Svojho favorita na trénerský post nemá ani Dušan Galis, no jedno je podľa neho isté: „Musí to byť niekto s tvrdou rukou, niekto, kto dá hráčom pocítiť, že reprezentujú Slovensko a nie svoje meno. Súčasní reprezentanti to majú totiž v tomto smere pomýlené,“ skonštatoval bývalý kormidelník národného tímu, ktorý mal svojho času pod palcom aj Ľubomíra Luhového. „Som za to, aby to bol opäť slovenský tréner. Ak sa táto možnosť vyčerpá, samozrejme, môžu siahnuť po Čechovi. Predsa len, ako národy sme si blízki, poznáme svoje mentality a ovládame svoje jazyky. Ak ani toto nevyjde, až následne by mali uvažovať o vyslovene zahraničnom trénerovi. Koučom by mal byť hlavne človek, ktorý nemá obavu vyjadrovať sa jasne k veciam, ako je napríklad výkonnosť hráčov a vôbec k všetkému, čo s tým súvisí,“ zamyslel sa 9-násobný slovenský reprezentant.

Pre dlhoročného slovenského reprezentanta Mareka Saparu bol horúcim kandidátom na reprezentačnú stoličku Vladimír Weiss, ktorý sa však pred pár dňami dohodol na pokračovaní v Slovane. „Myslím si, že momentálne u nás nemáme dostatočne skúseného trénera, ktorý by mohol hneď prebrať reprezentáciu. Takže musíme hľadať v zahraničí. Spomínal sa Hašek, no ten napokon skončil pri libanonskej reprezentácii. Stále mi však ešte napadá Bernd Storck. Ten vlani trénoval Dunajskú Stredu, a tá pod jeho vedením hrala pekný a ofenzívny futbal. A navyše už aj celkom pozná slovenské prostredie,“ zamyslel sa Sapara.