V najlepšej jedenástke futbalového EURO 2020 je až päť šampiónov z Talianska. V utorok o zložení Tímu turnaja informovala Európska futbalová únia (UEFA) na oficiálnom webe.

Technickí pozorovatelia určili do bránky Gianluigiho Donnarummu, ktorý už získal cenu pre najlepšieho hráča šampionátu. V obrane sú okrem jeho krajanov Leonarda Bonucciho a Leonarda Spinazzolu strieborní Angličania Kyle Walker a Harry Maguire. V stredovej formácii sú okrem Taliana Jorginha aj Dán Pierre-Emile Höjbjerg a španielsky talent Pedri, ktorého vyhlásili za najlepšieho mladého futbalistu ME. Útočný trojzáprah tvoria Talian Federico Chiesa, Romelu Lukaku z Belgicka a Angličan Raheem Sterling.

Medzi odborníkmi UEFA, ktorí o zložení rozhodli, sú aj renomovaní tréneri Fabio Capello, David Moyes či bývalí hráči Esteban Cambiasso a Robbie Keane. Okrem nich sa na výbere podieľali aj Packie Bonner, Cosmin Contra, Corinne Diacreová, Jean-François Domergue, Dušan Fitzel, Steffen Freund, Frans Hoek, Aitor Karanka, Gines Melendez, Mixu Paatelainen, Peter Rudbaek a Willi Ruttensteiner.

Jedenástka EURO 2020:

Brankár
Gianluigi Donnarumma (Tal.)
Obrancovia
Kyle Walker (Angl.)
Leonardo Bonucci (Tal.)
Harry Maguire (Angl.)
Leonardo Spinazzola (Tal.)
Stredopoliari
Pierre-Emile Höjbjerg (Dán.)
Jorginho (Tal.)
Pedri (Šp.)
Federico Chiesa (Tal.)
Útočníci
Romelu Lukaku (Belg.)
Raheem Sterling (Angl.)