Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava si v utorok bude môcť zaistiť postup do play off Európskej ligy UEFA 2021/22. V odvete 3. predkola môže na Tehelnom poli bez stresu nadviazať na výhru 3:1 z prvého súboja na pôde gibraltárskeho Lincolnu Red Imps. V prípade očakávaného postupu sa zverenci trénera Vladimíra Weissa st. v boji o skupinovú fázu stretnú so zdolaným zo zápasu 3. predkola Ligy majstrov medzi Olympiakosom Pireus a Ludogorcom Razgrad (prvý zápas 1:1).

"Belasí" v prípade eliminácie majstra Gibraltáru majú istotu, že si v tejto sezóne zahrajú skupinu európskeho pohára. Ak by totiž aj vypadli z EL, presunú sa do skupiny Európske konferenčnej ligy. Tréner Weiss vyjadril po víťazstve v prvom súboji presvedčenie, že Slovan do play off postúpi. "Výsledok je samozrejme dobrý, máme kvalitu, aby sme to doma uhrali, o tom som presvedčený. Musíme hrať pozorne 90 minút a lepšie zvládnuť finálne situácie," citoval ho klubový web ŠK. V drese Slovana si práve proti Lincolnu otvoril strelecký účet gruzínsky obranca Guram Kashia: "Prvý zápas bol veľmi náročný, najmä čo sa týka podmienok, počasia a umelej trávy. Zvládli sme to veľmi dobre a do Bratislavy sme si odviezli dobrý výsledok. Z môjho premiérového gólu za Slovan sa teším, som šťastný, že som takto pomohol tímu. V domácej odvete si musíme zachovať koncentráciu a správne mentálne nastavenie. Verím, že v tejto sezóne môžeme spoločne dosiahnuť dobré veci."

Slovanistov prišli na Gibraltár osobne povzbudiť kluboví fanúšikovia. Slovan už informoval, že každý fanúšik, ktorý si zakúpi vstupenku na odvetu s Red Imps, bude mať garanciu lístka aj na domáci zápas play off.

Odveta na Tehelnom poli má v utorok 10. augusta výkop o 20.30 h. Ako hlavný rozhodca povedie duel Mikola Balakin z Ukrajiny.

V utorok sa budú hrať dve odvety 3. predkola EL, vo štvrtok zvyšných šesť. Meno neúspešného zo stretnutia Celtic Glasgow - FK Jablonec (prvý zápas 4:2) bude zaujímať aj MŠK Žilina, ktorý v prvom súboji 3. predkola EKL zvíťazil na pôde kazašského Tobolu Kostanaj 1:0. "Šošoni" sa totiž v prípade postupu cez Tobol (odveta vo štvrtok 12. augusta o 18.45 pod Dubňom) stretnú v play off práve so zdolaným z dvojzápasu Celtic - Jablonec.

Odvety 3. predkola EL 2021/22

utorok 10. augusta:

18.00 Flora Tallinn - Omonia Nikózia /prvý zápas 0:1/
20.30 ŠK SLOVAN BRATISLAVA - Lincoln Red Imps /rozhodujú: Mikola Balakin - Andrii Skrypka, Viktor Nižnik (všetci Ukr.), prvý zápas 3:1/

štvrtok 12. augusta:

17.00 FK Alaškert - Kajrat Almaty /prvý zápas 0:0/
18.00 HJK Helsinki - Neftči Baku /prvý zápas 2:2/
19.00 Anorthosis Famagusta - Rapid Viedeň /prvý zápas 0:3/
19.00 Žalgiris Vilnius - NŠ Mura /prvý zápas 0:0/
20.00 FC St. Johnstone - Galatasaray Istanbul /prvý zápas 1:1/
20.45 Celtic Glasgow - FK Jablonec /prvý zápas 4:2/