Malého Zayna Aliho mnohí prezývajú „malý Messi “. Pozornosť médií si získal od chvíle, keď začal navštevovať mládežnícke kempy anglického veľkoklubu Arsenalu Londýn. Pozrieť si ho bol dokonca aj šéf akadémie a bývalý hráč „kanonierov“ Per Mertesacker. „Keď som ho videl, zavolal som kamarátovi, ktorý potvrdil, že má štyri roky. Nemohol som uveriť, že je stále v škôlke. Predvádzal veci, ktoré by v tomto veku ani nemal zvládnuť,“ nechápal skaut Arsenalu, Stephen Deans.

Ten krátko na to kontaktoval rodičov chlapca, ktorý len nedávno oslávil svoje piate narodeniny. Vidí v ňom totiž obrovské predpoklady. „Hovoril som s jeho rodičmi a priviedol ho na niekoľko stretnutí. Nie je to náhoda,“ priznáva svojrázne. Nevídané schopnosti malého Zayna Aliho dokumentujú aj videá, ktoré na sociálnych sieťach zdieľajú práve jeho rodičia. Na sociálnych sieťach videli výkony „malého Messiho“ tisícky ľudí.

Tréner z First Touch Football Academy, Austin Schofield, pre BBC potvrdil, že Zayn ďaleko prevyšuje ostatné deti a na svoj vek je úplne niekde inde. „Dali sme ho do skupiny detí do šiestich rokov, ale on bol hlavou a ramenami nad nimi všetkými, takže sme ho posunuli ďalej,“ poznamenal. Hoci chlapec absolvoval niekoľko tréningových jednotiek v akadémii Arsenalu, nie je zatiaľ jej súčasťou.

Hráči nemôžu byť oficiálne registrovaní, pokiaľ nemajú deväť rokov. Trénovaní ale môžu byť v akomkoľvek veku, a tak ich futbalové kluby môžu vziať na svoju palubu. Momentálne tak Zayn Ali trénuje v kempoch londýnskeho Arsenalu vo vekovej kategórii 6-8 rokov. „Vo svojom súčasnom veku Zayn nie je súčasťou oficiálnej akadémie Arsenalu. Momentálne si užíva futbalové meetingy vo vývojovom centre West London, jednom zo stredísk, ktoré prevádzkujeme v hlavnom meste, a poskytuje zábavné futbalové stretnutie pre deti do šiestich až ôsmich rokov," prezradil hovorca Arsenalu.