Premier League prerušili pre pandémiu koronavírusu v marci, pokračovať by mohla 12. alebo 19. júna.  „Potrebujeme aspoň šesť týždňov na prípravu. Nechápem, ako by sme mali hrať už v júni. Žijeme v naozaj ťažkých časoch, ale som si istý, že po zahajaní prvej fázy, budú všetci potešení z nášho úsilia,“ povedal tréner Newcastle United Steve Bruce. Rovnaký názor má aj útočník Manchestru City Raheem Sterling.

Anglicko trpí pandémiou najviac v Európe. Počet nakazených sa už blíži ku štvrť miliónu a počet obetí presiahol číslo 34-tisíc. „Situácia je vážna. Ľudia umierajú a my budeme hrať futbal?,“ obáva sa obranca Newcastle Dany Rose.

Najmenšie obavy pred začiatkom sezóny má tréner lídra Premier League Liverpool Jürgen Klopp. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude bez divákov. Aj tento faktor zohráva veľkú úlohu pri tom, či sa znovu bude hrať, ale Nemca neodrádza. „Vyzerá to tak, že budeme musieť hrať bez divákov niekoľko mesiacov. Ale neznamená to, že futbal prestane byť skvelá hra,“ vyhlásil Klopp. Nemec pri koučavaní vo veľkej miere využíva aj publikum. Motivuje ním hráčov, burcuje ich a množstvo jeho gest ide práve priamo na tribúnu. „Všetci sme začínali s futbalom na ihriskách, kam nechodili tisícky fanúšikov. Futbal nemilujeme len pre atmosféru na štadióne,“ uzavrel charizmatický tréner.

FC Liverpool má na čele tabuľky prerušenej súťaže priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a na dosah zisk prvého titulu od roku 1990, pripomenula agentúra SID.