VIDEO Liverpool aj Manchester United vyučovali: Arsenal rozhodol už v prvom polčase

V úvodnom zápase 26. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester United na ihrisku Fulhamu 3:0.

Hostia o svojom triumfe rozhdoli už v prvej polovici prvého polčasu, keď najskôr v 14. minúte Paul Pogba využil prihrávku Anthonyho Martiala, ktorý sa gólovo presadil v 23. minúte po individuálnej akcii. Skóre zápasu uzavrel v 65. minúte z jedenástky Pogba. United tak už 9 kôl neokúsil trpkosť prehry, keď naposledy podľahli v 17. kole Liverpoolu 1:3 ešte pod vedením bývalého trénera Joseho Mourinha.

Po dvoch remízach sa z víťazstva tešil Liverpool, ktorý zdolal Bournemouth 3:0. Gólovo sa presadilo útočné duo Sadio Mane, Mohamed Salah, ku ktorému sa pridal stredopoliar Georginio Wijnaldum. Liverpool sa po tomto triumfe v neúplnej tabuľke opäť dostal na 1. miesto.

Londýnsky Arsenal zvíťazil na ihrisku posledného tímu tabuľky Huddersfieldu Town 2:1, keď sa za kanonierov strelecky presadili už v prvom polčase Alex Iwobi a Alexandre Lacazette.