Manchester United je údajne čoraz bližšie ku konečnému rozhodnutiu o budúcnosti Masona Greenwooda.
Greenwood nehral za Manchester United už 16 mesiacov. Klub ho suspendoval na neurčito po tom, ako sa prostredníctvom sociálnych sietí objavili obvinenia z domáceho násilia, ublíženia na zdraví a vyhrážania sa zabitím. Obvinenia sa objavili v januári 2022. Klub okamžite prijal opatrenia na suspendovanie hráča, keď sa prokuratúra začala prípadom zoberať.

V októbri 2022 bol obvinený z pokusu o znásilnenie, nátlakového správania a ublíženia na zdraví. Tieto obvinenia boli následne stiahnuté a Manchester United tak začal vlastné interné vyšetrovanie záležitosti. Hoci pôvodne nebol uvedený žiadny časový rámec ukončenia klubového vyšetrovania, mnohí uvádzali, že rozhodnutie bude prijaté po skončení sezóny. Portál Manchester Evening News uviedol, že hoci finálne rozhodnutie ešte nebolo prijaté, proces vyšetrovania sa posunul dopredu a rozhodnutie je čoraz bližšie.

Konečný verdikt o budúcnosti anglického krídelníka v Manchestri United vraj nakoniec učiní majiteľ- rodina Glazerovcov po konzultácii s výkonným riaditeľom klubu Richardom Arnoldom. Existuje šanca, že rozhodnúť by sa mohlo ešte počas rokovania o odkúpení, keď Shiekh Jassim aj Sir Jim Ratcliffe predložili rekordné ponuky za klub.