Nakáza novým koronavírusom prepukla v kádri Manchestru City naplno, keď vyradila až piatich hráčov a pred niekoľkými dňami musel byť dokonca odložený duel s Evertonom. Ľavý obranca Citizes Benjamin Mendy si však z toho ťažkú hlavu zjavne nerobil a príchod nového roka si užil tak, ako sa patrí. Na opatrenia v boji s ochorením COVID-19 zjavne nemyslel a zákaz stretávania sa viacerých domácností v Anglicku odignoroval.

Mendy sa priznal, že porušil opatrenia, no zrejme nepovedal celú pravdu. So starým rokom sa lúčil v spoločnosti priateľky, netere a synovca, čo by bolo v poriadku, pretože s nimi žije pod jednou strechou. Okrem toho však pozval k sebe aj kuchára a známeho jeho priateľky spolu s jeho partnerkou. Podľa svedka, ktorý prehovoril pre denník The Sun, sa na oslave zúčastnili aj mnohé krásky, pričom tie neboli s futbalistom v žiadnom príbuzenskom vzťahu. 

„Z domu vychádzal obrovský hluk a zreteľne ste mohli počuť ženské výkriky v dobrej nálade. O polnoci odpálili obrovský ohňostroj. Musel stáť majland a trval minimálne desať minút. Celá párty trvala až do ranných hodín. Mendy je idiot, že porušil pravidlá takýmto nehanebným spôsobom,“ povedal pre The Sun jeden zo svedkov. Aj fotografie, ktoré má britské médium k dispozícii, dokazujú, že z futbalistovho sídla vychádzali dve skupinky žien o šiestej a pred ôsmou hodinou ráno.