V roku 2010 prišiel bývalý francúzsky stredopoliar s nápadom založiť start-up GFBiochemical ako projekt, ktorým sa bude zaoberať popri futbalovej kariére. Zámerom bolo nájsť alternatívy ku petrochemickým látka, ktoré sa nachádzajú v gume, plastoch či sprchových géloch.
Spoločnosti sa začalo dariť. Flamini si v nej nechal 60-percentný podiel a zároveň zastával pozíciu generálneho riaditeľa. Po trinástich rokoch vedenia spoločnosti má niekdajší finalista Ligy majstrov podľa Forbes hodnotu viac ako 10 miliárd eur.
„Ako dieťa som mal dve vášne - futbal a udržateľnosť,“ povedal pre Sifted. "Vyrastal som v Marseille blízko mora a už od útleho veku som si bol vedomý environmentálnych otázok týkajúcich sa plastov v oceáne a chemického znečistenia," pokračoval v odpovediach na otázky prečo práve firma s takýmto zámerom.
Pred vznikom spoločnosti sa futbalista a jeho obchodný partner stretli v Miláne s vedcami s myšlienkou založiť prevádzku, ktorá by podporovala udržateľnosť. GFBiochemicals dnes odoberá biomasu, ktorou môže byť hnoj alebo domáci odpad, a mení ju na kyselinu levulínovú. Kyselina levulová sa považuje za potenciálnu náhradu petrochemických látok, ktoré sa nachádzajú v každodenných predmetoch, ako sú pracie prostriedky či hygienické potreby.
Zaujímavé je, že Flamini si nebol istý, či sa mu tento projekt podarí. Nikomu o ňom zo začiatku nehovoril. Prešli dlhé roky, kým šokoval spoluhráčov aj rodinu s tým, že je z neho miliardár. "Keď ste futbalista a ste na stretnutí a hovoríte o chemikáliách alebo udržateľnosti, je na vás ešte väčší tlak," vysvetlil.