Rooney je odchovancom Evertonu a už teraz legendou Manchestru United. Napriek tomu sa v otázke majstra prikláňa k veľkmé konkurentovi oboch klubov - FC Liverpool. „Liverpool vyhrá Premier League, v tejto sezóne boli fantastickí. Urobili kvantum práce, titul si zaslúžia. Dokážete si predstaviť, že na tento moment čakáte 30 rokov a zrazu vám ho niekto len tak vezme? Musí byť prijaté správne rozhodnutie,“ vyjadril sa Angličan jednoznačne.

Podľa ikonického kanoniera musia byť okrem majstra určení vypadávajúci i kluby, ktoré sa predstavia v pohárovej Európe. „Rovnako spravodlivé to musí byť i v otázke vypadnutia a postupu či v boji o pohárovú Európu. Pre kluby to znamená nesmierne veľa. Nedokážem si predstaviť, že by sa sezóna predčasne skončila. Spravodlivejšie je dokončiť už rozbehnutý ročník, a to aj v prípade, že to poznačí ďalšiu sezónu,“ doplnil Wayne Rooney.

Sezóna Premier League je aktuálne prerušená do 2. mája kvôli koronavírusu. O ďalšom osude tohto ročníka najvyššej anglickej súťaže sa rozhodne neskôr. Liverpool je aktuálne na čele tabuľky s priepastným 25-bodovým náskokom pred druhým Manchestrom City. Tím Jürgena Kloppa môže získať majstrovský titul po dlhých tridsiatich rokoch.