Tridsaťštyriročný Rooney je najlepším strelcom v histórii anglickej reprezentácie aj Manchestru United. Za Anglicko odohral 120 zápasov, v ktorých strelil 53 gólov. Na Old Trafford pôsobil 13 sezón a v 559 dueloch dal 253 gólov. V oboch prípadoch prekonal dovtedajšie rekordy Bobbyho Charltona, majstra sveta z roku 1966.

„Aby som povedal pravdu, a možno to niekoho prekvapí, nie som rodený strelec. Nikdy som nebol Gary Lineker ani Ruud van Nistelerooy. Nikdy som sám seba nevnímal takýmto spôsobom. Mám rekordy za Manchester United aj Anglicko a som na to veľmi hrdý. Ale boli oveľa lepší hráči na pozícii deviatky ako som bol ja. Tak ako sa mi to mohlo podariť? Za United som hral 13 rokov a za Anglicko 15 rokov. Mal som tak dostatok času. Keď sa však pozriem späť, tých gólov malo byť viac," napísal momentálne hráč druholigového Derby County vo svojom stĺpčeku pre Sunday Times.

Rooney, ktorý počas kariéry pôsobil aj v zámorskej MLS verí, že Harry Kane čoskoro jeho reprezentačné maximum pošle do histórie. Útočník Tottenhamu Hotspur a kapitán Anglicka zatiaľ za Albión skóroval 32-krát. „Nemyslím si, že to Harrymu bude dlho trvať. A bude to pre mňa česť, keď ma prekoná. Nikdy som nebol sebec. Bobby Charlton musel na prekonanie rekordu čakať 50 rokov, dúfam, že mne to tak dlho nepotrvá. Rekord za United asi vydrží dlhšie, jednoducho preto, lebo dnes už hráči nepôsobia tak dlho v jednom klube ako my. No predstavte si, že by za United hrali Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo. Pravdepodobne by rekord prekonali za tri alebo štyri roky," dodal Rooney.