Zaujímavú príhodu vytiahol brankár United Lee Grant, ktorý prezradil, že Ronaldo má výrazný vplyv na stravovacie návyky spoluhráčov. Portugalský futbalista je známy prísnou životosprávou a jedálničkom prepracovaným do detailov. „V piatok po večeri si obvykle doprajete nejakú sladkosť – jablkový koláč, perník alebo vafľu. Tentoraz si však dezert nedal nikto,“ prezradil Grant.

Dôvod je jednoduchý. „Všetci sledovali, čo má na tanieri Ronaldo. Asi si dokážete predstaviť, že šlo o to najzdravšie jedlo, aké bolo k dispozícii. Úplne ma dostalo, ako sa nikto ďalší neodvážil vziať si akúkoľvek sladkosť, ktoré tam zostali ležať.“

Grant prezradil, že Ronaldo mal pred sebou hneď niekoľko tanierov. „Na jednom z nich bola quinoa, avokádo a pár varených vajec. Ten chlapík je v neuveriteľnej forme a má druhé najlepšie telo v klube hneď po mne,“ zasmial sa brankár.

Ronaldova životospráva je hotová alchýmia. Naje sa až šesťkrát za deň v trojhodinových rozostupoch, samozrejme, platí si odborníka, ktorý dohliada na jeho jedálniček. Jeho gesto z majstrovstiev Európy, keď na tlačovej konferencii odsunul Coca-Colu a vyzval ľudí, aby pili vodu, tak nebolo len pózou a prázdnymi slovami. Mnohí by Ronaldov program nezvládli a občas to preháňa. Jeho bývalý spoluhráč Patrice Evra radí odmietnuť pozvanie na obed od Portugalčana.

„Raz po tréningu, keď som bol naozaj unavený, ma zavolal a ja som súhlasil. Na stole bol pripravený nejaký šalát a suché kura, k tomu voda. Začali sme jesť, ja som si myslel, že potom príde na rad hlavné jedlo, ale mýlil som sa. Keď sa Ronaldo najedol, vstal a začal sa hrať s loptou. Zavolal ma a spýtal sa, či si ideme prihrávať na dva dotyky. Keď som sa ho spýtal, či môžem aspoň dojesť, povedal, že nie, že mám ísť hrať. Ten chlapec je totálny stroj, nikdy nechce prestať trénovať,“ opísal bizarnú skúsenosť Evra.