Niektorí odborníci pred jeho príchodom pochybovali, či Cristiano Ronaldo zapadne do plánov nemeckého trénera. No portugalskej superhviezde klubu sa dostalo od nového kouča nevídanej podpory. "V jeho veku som ešte nevidel hráča, ktorý by bol stále tak fyzicky zdatný. Stále je to rozdielový futbalista," uviedol Rangnick.

Nemec hodnotil Ronaldov výkon vo víťaznom stretnutí s Arsenalom, na ktorom sa dvoma gólmi podieľal práve Ronaldo a bol tak muom zápasu. "Nie je to len o Cristianovi ale o tom, ako môžeme rozvíjať celý tím v najkonkurenčnejšej lige sveta. Takže potrebujem na palube všetkých hráčov," uviedol Rangnick na tlačovej konferencii. 

Nemec preberá vedenie "červených diablov" potom, čo opustil svoj post šéfa športu a rozvoja v ruskom klube Lokomotiv Moskva. Rangnick je považovaný za "krstného otca" modernej trénerskej školy v Nemecku - predtým pôsobil v kluboch ako RB Lipsko a Schalke 04. S Manchestrom United sa dohodol na šesťmesačnej zmluve ako dočasný manažér do konca aktuálnej sezóny a ďalšie dva roky zostavne pri tíme ako konzultant.