Ako rozhodca tmavej pleti, Mannix tvrdí, že takéto príprady diskriminácie príslušníkov menšín sú bežné: ,,Pozrel som sa na neho, zatiaľ čo si utieral ruku, pozastavil sa a nevedel čo má robiť. Vedel som, že mám čisté ruky, práve som si ich umyl. Vtipné bolo, že v jeho tíme mal šesť alebo sedem hráčov tmavej pokožky. Sú tam, aby si robili svoju prácu, zaujímalo by ma, či si s nimi tiež potrasie ruky,'' spomína na incident rozhodca.

,,Môžete vidieť zmätenie u ľudí, nakoľko nie sú zvyknutí na ,,tmavých'' rozhodcov,'' dodáva Brit.

Už niekoľko rokov Mannix dostáva správy od iných rozhodcov ako sa vysporiadať s diskrimináciou. V jednom prípade, keď sa rozhodca vrátil po zápase do šatne našiel svoje veci zničené, jeden z hráčov sa mu na oblečenie vyprázdnil. Incident bol nahlásený, no nikto nič neurobil.

Takéto udalosti spolu so stovkami ďalších správ, ktoré dostal, prinútili Mannixa vytvoriť organizáciu pre  rozhodcov z menšinových skupín, pričom prvé stretnutie sa má uskutočniť v októbri.

Nedávne incidenty zahrňujúce Raheema Sterlinga z Premier League a Romela Lukakueho zo Serie A potvrdzujú, že rasizmus stále v športe pretrváva. Avšak Mannixove skúsenosti poukazujú nato, že rasistické útoky sa dejú aj mimo kamier. 

Podľa britskej organizácie Kick It Out, ktorá bojuje proti diskriminácii vo futbale, sa prípady ohľadne diskriminácie v rokoch 2018/19, v porovnaní s predchádzajúcou sezónou, zvýšili o 32%.

Príchod sociálnych médií poskytol rasistom spôsob atakovať futbalové hviezdy v anonymite a ďaleko od očí divákov na štadiónoch. Iba v tejto sezóne boli Tammy Abraham z Chelsea, Paul Pogba a Marcus Rashford z Manchester United vystavení brutálnemu urážaniu na Twitteri, keď nepremenili penalty pre svoje tímy.