Obrázok arabského šejka predstavujúceho nových majiteľov anglického Newcastlu United oháňajúceho sa zakrvaveným mečom. Vedľa neho generálny riaditeľ Premier league Richard Masters s krvou kvapkajúcou na nohách okolo vreca s peniazemi. A k tomu slová terorizmus, stínanie hláv, porušovanie občianskych práv, vražda, prenasledovanie a cenzúra.

Transparent s takýmto kontroverzným obsahom sa objavil včera na tribúnach štadióna Selhurst Park v Londýne pred zápasom Premier league medzi Crystal Palace a Newcastlom United (1:1). Domáci fanúšikovia tým chceli upozorniť na nových majiteľov a ich zlú povesť, ktorú prinášajú do anglického futbalu. „Polícia dostala hlásenie o agresívnom transparente, ktorý zverejnili fanúšikovia Crystal Palace. Polícia posudzuje informácie a vykonáva šetrenie,“ uviedli tamojšie bezpečnostné zložky. 

Skupina priaznivcov domácich tiež vydala vyhlásenie v ktorom uvádza, že prevzatie Newcastle pod velením zo Saudskej Arábie sa právom dočkalo odsúdenia a hnevu ľudí. „Odsúhlasiť takúto dohodu v čase, keď Premier league podporuje ženský futbal a iniciatívy, ako sú dúhové pásky na rukávoch, sa ukazuje ako pokrytectvo v súťaži, kde zisky prevažujú nad všetkým."