Onedlho 23-ročný obranca sa ukázal najmä na nedávnych MS v Katare, kde patril medzi opory zadných radov Poľska. Aktuálny líder Premier League za jeho služby zaplatil talianskej Spezii 20 miliónov eur. Kiwior prestúpil do Podbrezovej v roku 2019 z belgického Anderlechtu za pomerne vysokú sumu 100 000 eur. Železiari mladého Poliaka už po polroku predali s pekným ziskom do Žiliny. U "šošonov" začínal v rezerve, no dlho sa tam neohrial a rýchlo sa zaradil medzi opory "áčka".

Zarobia aj slovenské kluby

Po dvojročnom pôsobení v Žiline prišla ponuka z talianskej Spezie, ktorá za jeho služby zaplatila okolo 2 miliónov eur. Avšak súčasťou dohody mali byť aj percentá z ďalšieho predaja, údajne 10%, čo by znamenalo, že si Žilina prilepší o 2 milióny eur. To však nie je všetko, ďalších 200 tisíc by mali získať za výchovné hráča v rozmedzí 12-23 rokov. Vďaka tomuto pravidlu si prilepší aj Podbrezová, ktorá získa 100 tisíc eur.

Zo Slovenska na vrchol Premier League

Kiwior tak za štyri roky prešiel z druholigového slovenského mužstva až k lídrovi aktuálne najlepšej ligy sveta. Podobnú cestu z malého Slovenska až medzi hviezdy Premier League zažil aj útočník Aston Villy Leon Bailey. Aktuálne 25 - ročný Jamajčan odišiel v roku 2015 z Trenčínu do Genku a následne sa cez Bayer Leverkusen dostal až k "Villans".