Že dostane v prestížnom zápase Ligy majstrov v drese Manchestru United šancu len 18-ročný mladík nie je nič neobvyklé. Že ide o syna bývalého waleského reprezentanta a odchovanca klubu? Aj to už sa v minulosti stalo. No aby bol televíznym spolukomentátorom jeho otec práve v čase, keď sa jeho potomok objavil na súpiske "červených diablov", to bol unikátny moment.

Ten si počas stredajšieho duelu Ligy majstrov medzi Manchestrom United a Young Boys Bern užil ex-reprezentant Walesu Robbie Savage, ktorý bol na zápase ako člen moderátorského tímu stanice BT Sport. Túto historickú chvíľu si samozrejme v réžii nenechali ujsť a Savage sa vo veľmi dojemnom monológu podelil o svoje pocity.

Mladý 18-ročný Charlie Savage tak prekonal aj svojho oteca. Ten bol totiž členom slávneho ročníka 1992 spolu s Giggsom, Scholesom, Beckhamom či bratmi Nevillovcami. Dočkal sa aj profi zmluvy v Manchestri United ale nikdy nenastúpil na súťažný zápas medzi seniormi. Teraz túto príležitosť dostal jeho syn Charlie. "Som nesmierne hrdý na svojho chlapca. Je to úžasný deň pre mňa, jeho matku, trénerov, starých rodičov a čo je najdôležitejšie, pre tohto chlapca, Charlieho Savaga," uviedol roztraseným hlasom Robbie Savage.

O nominácii syna sa dozvedal priamo počas televízneho vstupu čo ho takmer dohnalo k slzám. Savage maldší bol jedným zo šiestich mladíkov, ktorých nový kouč Ralf Rangnick zobral na lavičku v zápase Ligy majstrov, v ktorom Manchester remizoval s Bernom 1:1.