Fanúšikovia „Kohútov“ načapali  Mourinha spoločne s jeho troma zverencami Davinsonom Sánchezom, Ryanom Sessegnonom a Tanguyeom Ndombelém v Hadley Common, parku v severnom Londýne ako trénujú. Aj keď profesionálni hráči nie sú zvyknutí sedieť doma, porušili povinnú karanténu. Trénovanie svojej fyzickej pripravenosti ich teda môže vyjsť draho.

Počas súčasnej celosvetovej pandémie je v Anglicku uzavretá drvivá väčšina prevádzok a rovnako, ako na Slovensku platia prísne opatrenia. Na verejnosti je povolené sa pohybovať maximálne po dvoch s výnimkou ľudí, ktorí spolu zdieľajú domácnosť. Raz denne môžu obyvatelia vo dvojiciach s udržiavaním bezpečného dvojmetrového rozostupu cvičiť.

Futbalisti Tottenhamu s trénerom Josém Mourinhom porušili karanténu, keď trénovali v londýnskom parku.
Futbalisti Tottenhamu s trénerom Josém Mourinhom porušili karanténu, keď trénovali v londýnskom parku.
Zdroj: Tess Derry

To však portugalský tréner a jeho zverenci nedodržali. Nadšení z toho nie sú ani v klube. „Všetkým hráčom sa zdôraznilo, že v prípade cvičenia maximálne v dvoch ľuďoch sa musia dodržiavať jasne nastavené pravidlá vládou. Na tejto správe naďalej trváme a vyvodíme z toho nejaké interné dôsledky,“ odznelo z úst tlačového hovorcu Tottenhamu.

Smrtiaca pandémia koronavírus si v Británii vyžiadala už viac ako 6000 obetí. Vírusom SARS-CoV-2 sa v krajine nakazilo vyše 55.000 osôb.