United sú v súčasnosti na predsezónnom turné v Austrálii a v sobotu majú hrať Perth Glory. Trénera Dempseyho odviezli do nemocnice v noci z piatka na sobotu.

Austrálsky spravodajský kanál 9 News oznámil, že 50-ročný muž bol prevezený sanitkou do nemocnice Royal Perth Hospital z hotela Crown Towers, kde sídlia United. The Sun neskôr oznámilo, že šlo o Dempseyho.

Mark Dempsey spolu s hlavným kormidelníkom červených diablov Solksjaerom.
Mark Dempsey spolu s hlavným kormidelníkom červených diablov Solksjaerom.
Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Zdroj pre The Sun prezradil: „Každý je v šoku. Je to veľmi populárny člen tímu. Je 10 000 míl od svojich blízkych, čo robí situáciu ešte horšou." Pre denník sa vyjadrila aj Dempseyho manželka: „Takže všetko je v poriadku. Práve som s ním hovorila. Je stále v nemocnici, ale možno už ráno ho prepustia. Držia ho na pozorovanie. Je na infúziách, pretože je dehydrovaný," priblížila jeho manželka.

Dempsey bol v rokoch 1982 až 1986 v tíme United pôsobiaci ako hráč. Predtým ako sa vrátil na Old Trafford ako súčasť "backroom tímu" Ole Gunnara Solskjaera, pôsobil v Škandinávii.

Potvrdila sa už aj informácia, že Mark Dempsey nebol v tímovom autobuse odchádzajúcom na sobotňajší zápas proti Perthu. Po tomto zápase čaká červených diablov súboj s Leedsom, potom s Interom Miláno, Tottenhamom, Kristiansundom a na koniec proti AC Milán.