V stredu v zápase 31. kola "The Reds" nezaváhali a poradili si s tímom Crystal Palace 4:0. Do streleckej listiny sa zapísali Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah, Fabinho a Sadio Mane. "Dnes večer sme spravili veľký krok, to je zreteľné. Lenže stále musíme odohrať ešte sedem zápasov. Ak budeme v nich hrať tak ako dnes, nebude pekné proti nám nastúpiť," vyjadril spokojnosť podľa AFP tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Tréner ešte stále úradujúceho majstra Manchestru City Pep Guardiola v stredu vyhlásil, že nedeľňajší duel štvrťfinále FA Cupu je pre jeho mužstvo dôležitejší, ako odkladať oslavy Liverpoolu, no nemecký kouč jeho slová považuje za blafovanie. "Pep by mal hrať poker. Jeho tím teraz hrá neuveriteľne, brilantne. Nás tím je odlišný a tak to má byť. Sú rôzne spôsoby, ako hrať futbal a ja mám rád oba."

"The Citizens" pred dvoma rokmi prekonali rekord modernej Premier League, keď vybojovali titul vďaka zisku 100 bodov. Liverpool stále môže mať na svojom konte až 107. "Veľa z nás si pozrie dnešný duel, no bez veľkého nadšenia. Musíme sa pripraviť na budúcotýždňový zápas bez ohľadu na to, ako to dopadne. Ešte máme pred sebou sedem zápasov a pokúsime sa v nich získať 21 bodov," deklaroval stoický postoj v predvečer veľkého úspechu Liverpoolu obranca Trent Alexander-Arnold.

Jediné, čo utlmuje nadšenie v radoch klubu z Merseyside je fakt, že oslavy titulu sa nebudú môcť konať na zaplnenom štadióne. Tréner Klopp však poukázal na fakt, že hráči aj v zápase proti Crystal Palace odovzdali maximum aj pred prázdnymi tribúnami. "Nemyslím si, že by dnešný zápas mohol byť lepší. Moji chlapci hrali, ako by tu všetci boli," podotkol.