Watford si vypracoval rozhodujúci náskok už v prvom polčase, keď sa v 10. minúte presadil Emmanuel Dennis a v závere aj Ismaila Sarr. Po zmene strán pridal poistku striedajúci Cucho, ktorý skóroval takmer ihneď po príchode na ihrisko. Hostia dokázali skorigovať vďaka Johnovi McGinnovi, v nadstavenom čase duelu ešte premenil penaltu Danny Ings, ale na vyrovnanie už Aston Ville nezostal čas.

Úspešný vstup do sezóny mala Chelsea. Na svojom ihrisku zdolala Crystal Palace 3:0 vďaka presným zásahom Marcosa Alonsa, Christiana Pulisica a Trevoha Chalobaha.

Víťaznú premiéru zažil aj tréner Rafael Benitez na lavičke Evertonu. Jeho zverenci síce prehrávali po prvom polčase so Southamptonom 0:1, ale v druhom dejstve otočili gólmi Richarlisona, Abdoulaya Doucoureho a Dominica Calverta-Lewina na 3:1.

Hráči Manchestru United zvíťazili doma nad Leedsom United presvedčivo 5:1. Hetrikom sa blysol portugalský stredopoliar Bruno Fernandes.

"Červení diabli" viedli po prvom polčase 1:0, hostia potom vyrovnali zásluhou Lukeho Aylinga. V priebehu dvadsiatich minút však domáci strelili štyri góly. Okrem Fernandesa sa darilo aj Paulovi Pogbovi, ktorý mal štyri gólové prihrávky.