Portugalčan zasadol na lavičku kohútov v novembri 2019, pričom kontrakt s londýnskym celkom mal až do leta 2023. V uplynulej sezóne doviedol Tottenham na šieste miesto tabuľky, v prebiehajúcej figuruje klub po 32 zápasoch na siedmej priečke. „José je skutočný profesionál, ktorý počas pandémie ukázal nesmiernu odolnosť. Bavila ma práca s ním a mrzí ma, že veci nefungovali tak, akoby sme si obaja predstavovali,“ uviedol riaditeľ klubu Daniel Levy.

Krok vedenia prišiel v nečakanom čase, pretože už v nedeľu nastúpia Spurs vo finále Ligového pohára proti Manchestru City. Tottenham povedie súčasný tréner mládežníckych výberov Ryan Mason. Napriek tomu však môže mať kontroverzný manažér viac dôvodov na úsmev ako na smútok. Britské médiá ho len pár hodín po ukončení spolupráce nachytali pri jeho londýnskom dome, ako si balí kufre, pričom na tvári Mourinha nechýbal široký úsmev.

Hriať ho môže najmä tučné odstupné, ktoré dostane - doteraz najvyššie v kariére. Vedenie Tottenhamu mu za predčasné ukončenie zmluvy vyplatí astronomických 35 miliónov eur! Zle nepochodil veľkohubý Portugalčan ani v predošlých pôsobiskách a po predčasných koncoch v slávnych kluboch zarobil už v prepočte 107 miliónov eur. Dalo by sa povedať, že Mourinho nie je len odborníkom na úspechy, ale aj na zlaté padáky. 

Koľko dostal na odstupnom
  • 2007 - Chelsea: 21 miliónov eur
  • 2013 - Real Madrid: 20 miliónov eur
  • 2015 - Chelsea: 14 miliónov eur
  • 2018 - Man. United: 17 miliónov eur
  • 2021 - Tottenham: 35 miliónov eur
  • Dokopy: 107 miliónov eur