Alisson Becker potopil Liverpool v dvoch posledných zápasoch Premier League, ale osud Kariusa ho ešte nepostihol. Karius však zbabral jeden z najväčších zápasov The Reds od roku 2007, keď dvomi chybami prispel k prehre Liverpoolu vo finále Ligy majstrov proti Realu Madrid. Po zápase mu diagnostikovali otras mozgu a vyhovárali sa na nedostatok skúsenosti. Lenže jeho ďalšia kariéra dopadla zle a potvrdila, že to boli naozaj len výhovorky. Karius sa po tomto zápase stal ihneď terčom posmeškov a šikany. Navážali sa do neho skalní priaznivci a aj všetci ostatní, ktorí si len náhodou zapli kyjevské finále. Ak by sa to stalo v osemfinále nejakého pohára, tak by všetok humbuk skončil o pár hodín, ale toto bolo finále Champions League.

Chyby Alissona proti Manchestru City a Leicestru zavinili dve prehry The Reds a aj vďaka ním môže Liverpool zabudnúť na obhajobu titulu v Premier League. Päť z posledných siedmich inkasovaných gólov idú na účet Brazílčana. Vyrazil loptu rovno na nohu súpera, dvakrát nahral priamo útočníkovi, prekvapil ho prízemný center a zrazil sa so spoluhráčom. Je to viac zlyhaní ako Karius, ktorý je teraz náhradníkom v Unione Berlín.

Lenže Alissonova pozícia v klube je neotrasiteľná. Ziskom titulu či víťazstvom v Champions League si vybudoval takú dokonalú reputáciu, že si na neho nedokážu hubu otvárať ani neprajníci Liverpoolu. Na druhej strane zápasom v Premier League sa dáva menšia vážnosť ako finále Liga majstrov. Klopp teda bude naďalej dôverovať druhému najdrahšiemu brankárovi všetkých čias a Brazílčan musí opäť predvádzať brankársku extratriedu, inak sa dôvera fanúšikov rýchlo vyčerpá a ona skončí najprv na posmešných obrázkov a nakoniec niekde v Turecku alebo Číne.