Stredopoliar Tottenhamu, ktorého lupiči s ďalšími štyrmi ľuďmi, ktorí sa nachádzali v dome ohrozovali nožmi, totiž zverejnil presné značky a modely luxusných hodiniek. Spoločne so svojimi futbalovými známymi oslovili všetkých väčších predajcov na Britských Ostrovoch, ktorých poznajú. To znamená, že ak sa spomínaní zlodeji pokúsia hodinky, ktoré majú dokopy hodnotu 310-tisíc eur predať, díleri okamžite dajú echo Allimu a polícii.

Faktom je, že si zlodeji mysleli, že sa na anglickom reprezentantovi poriadne nabalia, opak je však pravdou. „Lupiči si mysleli, že trafili jackpot, ale ak sa ich pokúsi predať, budú čeliť poriadnym problémom. Futbalisti konajú len s pár dílermi a nikto z nich nekúpi kradnuté hodinky, pretože by im to spôsobilo poriadnej problémy,“ vyjadril sa zdroj britského denníka The Sun.

Ten zároveň upozorňuje na to, že samotný Dele Alli upozorňoval hviezdy Premier League, aby si dávali pozor na to, čo kupujú. „Viete si predstaviť, že by hodinky skončili na zápästí iného futbalistu a ten by potom bol zatknutý? Dele je v kontakte s ostatnými anglickými reprezentantmi a pozná hráčov v Manchestri, Newcastli, Liverpoolu i Londýne, kde sa nachádza najviac predajcov,“ zdôraznil zdroj.