Michael Owen tvrdí, že hráči Manchestru United sa na svojom kariérnom vrchole nerozvíjajú, naopak idú smerom späť. Bývalý fuutbalista, ktorý hral počas profesionálnej kariéry za obidva kluby, verí, že schopnosť trénera Liverpoolu Jurgena Kloppa zlepšovať svojich hráčov a posunúvať ich na vyššiu úroveň  je kľúčovou súčasťou úspechu tímu.

Kým Liverpool skončil v minulej sezóne v Premier League druhý a vyhral Európsku ligu majstrov, Unitedu patrilo šieste miesto. Owen hovorí, že koučovanie a schopnosť Kloppa vyťažiť zo svojich hráčov to najlepšie, je niečo čo by mal Manchester United brať na vedomie.

„Pokiaľ sa pozriete na Liverpool pred piatimi rokmi, máte hráčov, ktorí prišli z menších tímov a Jurgen Klopp zlepšil každého jedného,“ povedal Owen pre CNN. ,,Všetci hráči z Liverpoolu, poviete si wow, tak teraz hráš na svojom kariérnom vrchole. Zlepšuje hráčov, zlepšuje tím. Je to celkom opačné ako v Manchestri United za posledných päť, šesť rokov. Hráči tam nastupujú vo svojom najlepšom, ale nerozvíjajú sa, väčina z nich ide späť.'' dodal.

Bývalý anglický futbalista, ktorý strelil 17 gólov v 52 zápasoch za Manchester United, pripusuje problém zlyhania obrovských kúp ako Angela di Maria, Alexisa Sancheho a tiež predaj Romelu Lukakueho do Inter Milána. Klub nedokáže vyťažiť najlepšie zo svojich najväčších mien. 

Paul Pogba, ktorý do klubu prestúpil z Juventusu za $115 miliónov v auguste 2016 bol tiež ostro kritizovaný za svoje výkony.

„Keď sa pozriete na Di Mariu, Sancheza, obidvaja boli obrovskými investíciami a pustili ich skoro,“ vyjadril sa Owen. „Máte Lukakueho, ktorý prišiel, je preč. Veľa peňazí, je preč. Prakticky každý hráč, ktorý nastúpil, buď ide rovno preč alebo ide dozadu,'' dodal.

„(Solskjær) Musí nájsť spôsob, ako z týchto hráčov vyťažiť to najlepšie.Je toľko príkladov. Nemyslím si, že sa môžete stále pozerať na hráčov a hovoriť si:„Nie sú dosť dobrí, podpíšeme druhých a robiť to dookola.'' povedal Owen o Solskjaeraovi.