Sedem zápasov zostáva dohrať v anglickej Premier League, ale FC Liverpool sa už teší z titulu. Nič viac nepodčiarkne dominanciu The Reds v sezóne 2019/20. Titul im zabezpečil FC Chelsea, ktorý zdolal ich prenasledovateľa Manchester City 2:1. Za normálnych okolnosti by oslavovali už pred dvomi mesiacmi. Oslavy mohli naplno prepuknúť až teraz. Futbalisti sa skrývali v hoteli a fanúšikovia ovládli ulice.

Hráči Liverpoolu pristúpili z hľadiska protipandemických opatrení k oslavám dôslednejšie ako ich fanúšikovia. Väčšina sa zavrela doma alebo na terasovej párty tajného hotela. Po zápase Chelsea so City sa dokonca niektorí objavili v živom vysielaní Sky Sports. Kapitán Jordan Henderson pri otázke, kde oslavujú, znervóznel a neodpovedal. Obrancu Virgila van Dijka pri rozhovore s moderátormi „prepadli“ spoluhráči a oblievali šampanským. „Od prvého dňa to bola vzrušujúca jazda. Tento moment je to najlepšie, čo si viem predstaviť. Je to lepšie ako snívať,“ hodnotil titul tréner Jurgen Klopp so slzami na krajíčku. Tie sa mu úplne spustili, keď ho spojili so Sirom Kennom Dalglishom, ktorý ako posledný manažér vybojoval titul s The Reds. „Viem, že žijeme v bubline a viem aj to, že pre mnohých ľudí je to teraz ťažké. No tieto okamihy sú pre nich nezabudnuteľné. Sľubujem, že keď to situácia dovolí, tak urobíme veľký sprievod a oslávime to so všetkým, čo k tomu patrí,“ odkázal Klopp fanúšikom.

Jurgen Klopp sa počas gratulácie od Dalglisha rozplakal.
Jurgen Klopp sa počas gratulácie od Dalglisha rozplakal.
Zdroj: Instagram.com

Priaznivci Liverpoolu však na opatrenia zvysoka kašlú. Vyšli do ulíc po celej Veľkej Británii. Len v Liverpoolu sa ich počet odhadoval na desaťtisíce. Pálili červené svetlice a spievali klubovú hymnu „You never walk alone“. Ani hrozba druhej vlny pandémie v najviac postihnutej krajine Európy neodradila fanúšikov, aby sa tlačili pred štadiónom Anfield Road, oblápali sa a pili šampanské z jednej fľaše. Covid – necovid, osláviť sa podľa nich predsa musí. 43-tisíc obetí vo Veľkej Británii asi nestačilo.

Ako sa bavili hráči a fanúšikovia v uliciach, si pozrite TU!