Uruguajský kanonier dostal trest za októbrový príspevok na sociálnej sieti, v ktorom použil španielsky výraz pre ľudí tmavej pleti "negrito". FA ho označila ako urážlivý, ubližujúci a nevhodný, no podľa Cavaniho sa v jeho krajine používa ako láskavý pozdrav priateľov. Tridsaťtriročný útočník taktiež dostal pokutu 100.000 libier. Na jeho obranu sa následne postavil Uruguajský futbalový zväz, hráčska únia i viacerí krajania na čele s Luisom Suarezom a Diegom Godinom.

Disciplinárna komisia FA síce uznala, že Cavani nenapísal svoj príspevok s úmyslom, aby bol rasistický či urážlivý voči jeho priateľovi či iným, ktorí si ho prečítali na Instagrame, no tvrdí, že "fanúšik anglickej Premier League by pochopiteľne dospel k záveru, že slová, ktoré použil, boli rasistické".

Podľa asociácie mal Manchester United poskytnúť hráčovi dostatočný mediálny tréning na to, aby vedel, že i keď je použitý výraz v jeho rodnom jazyku neškodný, v angličtine je veľmi urážlivý.

Cavani použil výraz na Instagrame pre svojho priateľa po tom, čo strelil dva góly pri októbrovej výhre United nad Southamptonom (3:2). Po kritike sa za to verejne ospravedlnil a jeho zamestnávateľ mu vyjadril podporu. Tú mu vyjadrila aj Uruguajská futbalová asociácia (AUF) a označilo ha za osobu "nenapadnuteľnej morálky", pričom kritizovala anglickú asociáciu za to, že hodnotí význam výrazov v španielskom jazyku.