Opora Newcastlu United v uplynulých mesiacoch chýbal v bráne kvôli zraneniu členka. Tohtosezónnu premiéru si Dúbravka odkrútil až v januári roka 2021, keď čelil Arsenalu Londýn v 3. kole ligovej pohárovej súťaže FA Cup.

Slovenský brankár držal nádeje Newcastlu na postup, v riadnom hracom čase za chrbát nepustil žiadnu loptu. Hráči Arsenalu ho prekonali až v predĺžení dvakrát, napriek tomu si Dúbravka, ktorý si bude chcieť opäť vybojovať pozíciu jednotky, vyslúžil od komentátorov pochvalu, pri ktorej sa prihodil nečakaný trapas.

„Keď máte v tíme dvojku, ktorá sa vráti do zostavy v takomto štýle, máte ako tréner nad čím premýšľať. Dubravnik je výborný brankár, minulá sezóna mu vyšla fantasticky,“ povedal v priamom prenose bývalý futbalista so skúsenosťami z Premier League Danny Murphy.

Jeho kolega v štúdiu, taktiež bývalý futbalista a známy glosátor Gary Lineker Murphyho podpichol. „Dnes môže zápas dospieť do pokutových kopov, v ktorých by sme uvideli súboj Bernda Lena a Martina Dúbravku, podľa Dannyho Murphyho Dubravnika.“

Bývalý záložník Liverpoolu či Fulhamu zdôvodnil svoje zlyhanie náročnými podmienkami: „Vďaka za upozornenie, Gary, netradičná chyba. Asi to bolo tým, že stojím viac ako sto minút pri teplote mínus štyri stupne Celzia,“ reagoval.

Murphyho skomolenina sa náramne podobá na obľúbenú dovolenkovú destináciu v Chorvátsku Dubrovnik. Spolukomentátor pobavil aj slovenského brankára, ktorý nepokazil srandu. „Netráp sa, Danny Murphy. Aspoň si si ma poplietol s pekným miestom v Chorvátsku,“ napísal vtipne Dúbravka na Twittri.