Dvadsaťdvaročný Španiel sa veľmi podobá francúzskemu futbalistovi N'Golovi Kantemu. Ich podobnosť je takmer identická v tom, že napriek sláve a bohatstvu vďaka futbalu zostávajú stále skromní, s hodnotami ako pred nadobudnutím majetku, slávy a peňazí.

Porovnanie s Kantem nespočíva len v tom, že sú obaja top hráči na svojej pozícii. Rodri taktiež nemá záujem o honosné autá a "nóbl" život. Namiesto toho, aby šoféroval Mini Cooper, si kúpil od staršej ženy ojazdený Vauxhall Corsa.

Iný ako jeho seberovní

Rodri sa od seberovných futbalistov veľmi odlišuje. Nie je totiž ani na sociálnych sieťach. Prevažná väčšina futbalistov používa platformy, ako je Twitter a Instagram, ale Rodri nie je fanúšikom týchto vecí a dištancuje sa od nich. To však ani zďaleka nie je všetko. Mladý Španiel nemá ani jediné tetovanie. 

„Jeho autom bol až do nedávnej doby ojazdený Opel Corsa, ktorý kúpil od ženy, keď dostal svoj vodičský preukaz. Radili mu, aby si kúpil lepšie auto pre svoju bezpečnosť a na cesty z Madridu do Castellonu, ale nechápal, prečo by trávil toľko času v aute. Raz mi povedal, že niektorí priatelia sú blázni kvôli kupovaniu luxusných áut. Na čom záleží, je to, aby vás zobralo z bodu A do bodu B, to je všetko," prezradil jeho priateľ Valentin Henarejo pre Marcu minulý rok.

Rodri a jeho kamarát Valentin Henarejo, ktorý o svojom blízkom priateľovi prezradil najväčšie zaujímavosti.
Rodri a jeho kamarát Valentin Henarejo, ktorý o svojom blízkom priateľovi prezradil najväčšie zaujímavosti.
Zdroj: Marca

Štúdium

Najviac obdivuhodná časť Rodriho osobnosti zahŕňa jeho štúdium. Študoval v odbore Podnikové štúdiá a ekonómia a nikdy nezmeškal ani jednu prednášku. A to napriek tomu, že sa v tom čase profesionálne venoval futbalu. A hoci mohol mať byt najvyšších kvalít s luxusným exteriérom a vybavením, on chcel ostať v študentskom ubytovaní. „Ľudia boli šokovaní, keď videli Rodriho, ktorý hral profesionálny futbal, ale stále žil v sídle univerzity," prezradil Henarejo.

„Po prvých dňoch, keď sme sa s ním zoznámili, bolo cítiť jeho normálnosť. Všetci zdieľali svoj priestor a páčilo sa mu to, že je so svojimi priateľmi a sedí na pohovke s úplne každým. Ale samozrejme, na začiatku bolo zvláštne vidieť ho hrať stolný tenis alebo to, ako sa umýva," dodal jeho kamarát Henarejo.

S výkupnou klauzulou 62,5 milióna libier sa Rodri stane rekordným podpisom v klube Citizens, ak sa skutočne presťahuje na štadión Etihad. Jedno je ale isté, a tým je fakt, že peniaze pre neho neznamenajú nič. Tak sa zdá byť skromnou nenápadnou osobnosťou, ktorú Pep Guardiola oceňuje. Aj preto ho "citizens" čoskoro chcú mať vo svojom klube.

Mohlo by vás zaujímať:

Manchester City si poistil svoju oporu: Kyle Walker chce naďalej získavať tituly

Kocúrkovo vo futbalovej Nitre. Na valnom zhromaždení nastala bizarná situácia: Museli ho ukončiť

Slovenský futbalista Erik Jendrišek mení dres: Viem že ma berú ako lídra, nebojím sa toho!

Juan Mata zostáva v Manchestri United: Ďalšie dva roky bude červeným diablom