Slovenský brankár Newcastlu držal po celé stretnutie svoj tím nad vodou a po góle Haydena z druhého polčasu mal blízko k trom cenným bodom. Prišiel však nadstavený čas, ktorý všetko zmenil. Hoci rozhodca avizoval štyri nadstavené minúty, hosťujúci tím prišiel o víťazstvo v čase, keď už bežala 95. minúta stretnutia. Dúbravka po centri z pravej strany išiel chytiť loptu, ale za ním stojaci Willy Boly ju po súboji poslal hlavou do siete.

VIDEO Dúbravkova chyba alebo faul? Tréner Newcastlu vyšiel s kritikou: Nemôžeme takto dostať gól

Opakované zábery ukázali, že hráč domácich sa dostal do kontaktu s brankárom, čo Dúbravka reklamoval u arbitrov. Gól však platil. „Boli sme veľmi blízko k trom bodom, napokon sme sklamaní. Mrzí ma, akým spôsobom sme prišli o víťazstvo,“ povedal tréner Newcastlu Rafael Benitez. Ani on však nevedel určiť, či za gól mohol Dúbravkov kiks, alebo faul domáceho futbalistu.

VIDEO Chelsea dostala nakladačku od Manchestru City: Výsledok si hráči navždy zapamätajú!

„Nebolo celkom jasné, či išlo o faul, alebo nie.“ Reprezentačný gólman už v predošlom kole dostal gól z kategórie lacných, keď mu na pôde Tottenhamu prepadla pomedzi ruky strela Heung-Min Sona a Newcastle prehral 0:1. Benitez vtedy nikoho nekritizoval, no teraz už Dúbravkovo meno neopomenul. „Toto je Anglicko, hrá sa tu tvrdšie. V takýchto súbojoch musia byť hráči razantnejší,“ povedal španielsky tréner.

Domáci Boly sa na Dúbravku očividne zavesil a donútil ho k chybe.
Zdroj: getty images