Priaznivci anglického klubu zasypali hlavného arbitra sobotňajšieho zápasu medzi Fulhamom a West Hamom (0:0) nenávistnými správami po tom, ako v nadstavenom čase druhého polčasu vylúčil stredopoliara hostí Tomáša Součeka. Klub sa proti verdiktu odvolal a Futbalová asociácia (FA) mu dala za pravdu.

Lenže ako sa zdá, päťdesiatdvaročný Dean má červené karty v obľube. Jednu z nich vytiahol v predchádzajúcom kole v dueli Manchestru United so Southamptonom. V závere zápasu poslal predčasne pod sprchy hosťujúceho poľského futbalistu Jana Bednareka, pričom aj v tomto prípade FA vyhovela odvolaniu.

Neprimeranú reakciu fanúšikov odsúdila neskôr organizácia zastrešujúca rozhodcov v Premier League. „Vyhrážanie sa a podobné útoky sú totálne neakceptovateľné. Plne podporujeme Mikeove rozhodnutie obrátiť sa na políciu,“ citovala agentúra AFP Mikea Rileyho, bývalého arbitra a generálneho manažéra Rady profesionálnych rozhodcov.

Na obranu Deana sa vyjadril aj samotný Souček. „Rozhodnutia, ktoré sa urobia na ihrisku, tam musia aj zostať. Nie je žiadne miesto pre vyhrážky žiadneho typu po zápase. Toto je už minulosť a sústredím sa len na zvyšok sezóny,“ povedal český reprezentant.