Klubový web oznámil v pondelok, že prepúšťa 55 ľudí a Quy bol jedným z nich. Fanúšikovia Arsenalu tento krok označili za poburujúci a na sociálnych sieťach poriadne naložili vedeniu, ktoré sa rozhodlo pre tento krok. Táto situácia nenechala chladným ani nemeckého záložníka Mesuta Özila, ktorý sa ponúkol, že maskotovi bude vyplácať jeho mzdu, pokiaľ bude hráčom s kanónom na hrudi.

„Bol som taký smutný, že Jerry Quy alias náš slávny a lojálny maskot Gunnersaurus bol po 27 rokoch prepustený,” nechal sa počuť hviezdny záložník na svojom Twitteri. „Ponúkam, že zaplatím Arsenalu celý plat nášho veľkého zeleného maskota, pokiaľ budem hráčom klubu, aby Jerry mohol pokračovať vo svojej práci, ktorú tak miluje,” dodal 31-ročný Nemec s tureckými koreňmi. 

Pre Özila to nebude vôbec žiadny problém, veď v londýnskom klube zarába týždenne astronomických 350-tisíc libier. Aj do tohto sa zapojili fanúšikovia. Väčšina z nich jeho gesto ocenili. Našli sa aj takí, ktorí si na jeho adresu zavtipkovali. „Dobre urobil, veď Gunnersaurus je na trávniku častejšie ako Mesut,“ napísal jeden z nich na Facebooku. Narážal pritom na to, že najlepšie platený hráč Arsenalu sa naposledy objavil v súťažnom zápase v marci tohto roka.