Ako jediný z klubov "veľkej šestky" totiž vyhral, keď si poradil s Brightonom 3:1. Chelsea remizovala s Manchestrom United 1:1, Liverpool senzačne prehral s posledným Nottinghamom 0:1 a Tottenham podľahol 1:2 Newcastlu, ktorý sa posunul už na štvrté miesto tabuľky.

Arsenal stratil v lige body len druhýkrát v prebiehajúcej sezóne, keď od prehry s Manchestrom United (1:3) zo 4. septembra štyrikrát za sebou sebe bodoval naplno. Aj v nedeľu to vyzeralo, že si ide po víťazstvo, keď sa v 11. minúte ujal vedenia. Po prihrávke Bena Whitea sa presadil presnou strelou pod brvno Granit Xhaka a zaznamenal už štvrtý gól v sezóne. Arsenal mal v prvom polčase prevahu a vypracoval si aj ďalšie veľké šance, no druhý gól nepridal. Veľkú možnosť zahodil po zmene strán Gabriel Jesus, keď išiel sám na bránku, no v závere akcie spomalil a jeden z obrancov stihol zblokovať jeho strelu. V druhej polovici zápasu boli už aktívnejší domáci a v 65. minúte sa dočkali vyrovnania zásluhou Stuarta Armstronga. Southampton natiahol sériu bez prehry na tri zápasy a s 12 bodmi figuruje na 15. mieste tabuľky.

"Myslím, že v prvom polčase sme boli naozaj, naozaj dobrí, úplne sme kontrolovali hru, vytvorili sme si veľké šance, ale nepremenili sme ich. V Premier League sa za to platí. V druhom polčase sme mali nejaké ťažkosti. Pri toľkých stratách lopty sme sa dostali do problémov a už sme nemohli kontrolovať hru tak, ako sme chceli. Prestali sme robiť tie jednoduché a správne veci," uviedol Arteta.