FOTO nazúreného brankára si pozrite v galérii TU

Celá situácia sa stala až na konci daného zápasu tretej najvyššej anglickej ligy. Domáci tím Accrington Stanley vyhrával nad Blackpoolom 1:0, no v 92. minúte vyrovnal hosťujúci záložník Matty Virtuele Evtimov, ktorého Bulharsko na úrovni mládežníckych tímov obmedzilo.

Teraz môže byť rád, ak nebude obmedzený aj v Anglicku. Fanúšikovia sa síce správali zle a zahádzali ho fľašami, no on reagoval príliš výbušne a ohnivú konzultáciu praktizoval aj s rozhodcom. Sťažoval sa na rozhodcu Johna Brooks, pretože hlavný arbiter situáciu neriešil.

Incident je takmer totožný s tým, ktorý sa stal, keď sa oba tímy stretli proti sebe minulú sezónu v marci. V 81. minúte zápasu sa vtedy zahrával pokutový kop, ktorým hráč Blackpoolu poslal svoj tím do vedenia nad Accringtonom 2:1. Pri ohromnej radosti fanúšikov vtedy jeden znich tiež hodil plastovú fľašu na brankára.

Evtimov je známy svojimi prchkými reakciami a jednu z nich ukázal aj vtedy. Zareagoval tak, že hodil fľašu späť do davu. Rozhodca mu okamžite ukázal červenú kartu a musel tak putovať predčasne pod sprchy.

Rozzúrenýčlen domáceho tímu po zápase povedal: „Hádzať fľašu na ihrisko je trestný čin, ale je to náš brankár, ktorý je potrestaný. Je to zlé a FA sa tým musí zaoberať!"