"Rád by som upriamil pozornosť na problém, ktorý pretrváva už príliš dlho. Musíme sa postaviť za to, v čo veríme. Ja verím, že nastal čas, aby sme boli vypočutí," napísal McKennie na svojom twitterovom účte a pripojil hashtagy #justiceforgeorgefloyd a #saynotoracism (Povedz nie rasizmu).

Štyridsaťšesťročný George Floyd zomrel v pondelok 25. mája po brutálnom policajnom zásahu. Ako ukázalo video, ktoré sa rozšírilo na internete, policajt Derek Chauvin najmenej päť minút tlačil kolenom na krk neozbrojeného, spútaného a ležiaceho Afroameričana. Floyd - zatknutý predtým za priestupok - sa sťažoval na bolesť a kričal, že nemôže dýchať. Postupne sa prestal hýbať aj rozprávať. Zomrel krátko na to, po prevoze do nemocnice.

Po jeho násilnej smrti vypukli v Minneapolise, ale aj ďalších amerických mestách, masové protesty, ktoré neskôr prerástli do výtržností. Počas násilných protestov v USA už prišli o život dvaja ľudia. Proti policajnému násiliu s rasovým podtextom sa vyslovili mnohé americké športové hviezdy ako basketbalista LeBron James či členka basketbalovej Siene slávy Lisa Leslieová.