Monumentálna klasika, ktorú označujú aj ako Peklo severu, pripomínala v nedeľu skôr krížovú cestu. Výraznou mierou k tomu prispela zmena termínu tohto veľkolepého podujatia. Pôvodný jarný bol totiž z dôvodu pandemickej situácie presunutý na jeseň, pričom predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu neveštila nič dobré. Morálnym víťazom sa napokon stal každý, kto prišiel do cieľa.

Ako to vyzeralo na nedeľňajších pretekoch Paríž - Roubaix, si pozrite v GALÉRII

V sychravom počasí sa peripetiám na zablatenej trati nevyhol ani slovenský cyklista Peter Sagan. Rodák zo Žiliny nezvládol zhruba v polovici pretekov nájazd do jednej zo zákrut a skončil na zemi. Z nej sa zdvíhal iba pomaly. Nasadol na náhradný bicykel a hoci sa mu ešte podarilo vrátiť do hlavnej skupiny favoritov, do cieľa prišiel až na 53. mieste s viac než dvanásťminútovou stratou na víťazného Colbrelliho z Talianska. „Paríž-Roubaix je samo osebe ťažké, ale nedeľňajšie zradné podmienky urobili z týchto pretekov extrém. Kľúčové bolo prežiť. Videli sme viacero pádov, pričom jednému z nich som sa nevyhol ani ja a poriadne som si udrel pravú časť tela. Ale urobil som všetko, aby som prišiel do cieľa,“ vyjadril sa na sociálnych sieťach šampión Paríž – Roubaix z roku 2018.

So zmiešanými pocitmi sledoval nedeľňajší monument prvý Saganov tréner. „Chápem, že to môže byť atraktívne pre divákov, ale pre cyklistov to muselo byť niečo strašné. Zažil som podobné podmienky aj na vlastnej koži, no išlo o cyklokrosové preteky v Belgicku, ktoré sa pravidelne konajú v jesenných mesiacoch. Nemyslím si však, že až takéto gladiátorstvo je to pravé orechové, čo cestná cyklistika potrebuje. Preto klobúk dole pred každým, kto dorazil v Roubaix do cieľa,“ povedal pre Šport24.sk Peter Zánický.