Na 65. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska (15. – 19. septembra) bude mať svoju premiéru trojnásobný majster sveta v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom Peter Sagan (Bora-Hangrohe). Organizátori mu pridelili štartové číslo 11.

Na kvalitne medzinárodne obsadenej národnej Tour sa predstavia aj ďalšie hviezdy svetovej špičky. "Po nedeľňajších ME v talianskom Trente (preteky nedokončil ani jeden zo šestice slovenských reprezentantov, vrátane Petra Sagana – pozn. red.) nie sme veľmi veselí. Verím, že to bol horší deň slovenskej cyklistiky a teraz nás čakajú dva úžasné týždne na Okolo Slovenska a na MS v belgickom Leuvene, a že príprava, ktorú Peter smeruje práve k MS, mu vyjde, a že si Okolo Slovenska užije," uviedol na tlačovej konferencii generálny riaditeľ pretekov Peter Privara.

Oproti pôvodným prihláškam zahraničných družstiev sa veľa nezmenilo. "Na poslednú chvíľu sa odhlásil prokontinentálny tím Bingiak – Wallone Bruxelles z Belgicka, takže na štarte budeme mať 21 sedemčlenných tímov a v pelotóne 147 jazdcov, vrátane 22 Slovákov," informoval športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič. Najväčšia pozornosť sa zrejme sústredí na World Tour tím Bora-Hansgrohe, v ktorom nebudú chýbať bratia Peter a Juraj Saganovci a Erik Baška. "Som veľmi rád, že budem mať možnosť po prvý raz štartovať na Okolo Slovenska. Dúfam, že si nájdete čas a budete tam. Užite si preteky," prihovoril sa divákom vo videonahrávke P. Sagan, ktorý bude mať na pretekoch osobitnú ochranku. Vlaňajšie prvenstvo bude obhajovať Nemec Jannik Steimle (č. 1) (Deceuninck - Quick-Step).

Súťažiť sa bude o celkové prvenstvo (žltý dres), víťazstvo v bodovacej súťaži (zelený), vo vrchárskej súťaži (bielo-červeno bodkovaný), súťaži do 23 rokov (biely), a o najlepšieho Slováka (bielo-modro-červený). Víťaz prológu získa 1100 eur, víťaz každej etapy 2200 eur, celkový víťaz 5000 eur. Na finančných odmenách pretekárom vyplatia 51140 eur.