Taaramäe si pripísal tretie prvenstvo na grandtourovom podujatí, z toho druhé na Vuelte. Víťazstvom získal aj červený dres pre celkového lídra pretekov. Na čele má náskok 25 sekúnd pred Elissondom. Doterajší líder Slovinec Primož Roglič z Jumbo-Visma klesol na tretiu priečku a má manko 30 sekúnd.

Cyklisti prvýkrát na tohtoročnej Vuelte zavítali do kopcov. Už od úvodu etapy stúpali na horskú prémiu tretej kategórie. Na Puerto del Manquillo bol ako prvý Elissonde a získal 3 body. Jazdci následne začali klesať a čakal ich dlhý rovinatý úsek pred cieľovým výstupom.

Na čele sa vytvoril osemčlenný únik, v ktorom boli aj traja víťazí etáp z predchádzajúcich ročníkov -  Elissonde, ďalší Francúz Lilian Calmejane z AG2R Citroën a Taaramäe. Skupinka si postupne vytvorila až osemminútový náskok. Na šprintérskej prémii 36 km pred cieľom bol prvý Španiel Julen Amezqueta z Caja Rural - Seguros RGA. Tri body na horskej prémii 20 km pred cieľom na Puerto de Bocos zobral Tobias Bayer z tímu Alpecin-Fenix.

Záverečný vrch Picon Blancón mal dĺžku 7,6 km a priemerný sklon 9,1 %. Najväčšie schopnosti na ňom ukázali Taaramäe, Dombrowski a Elissonde. Estónec sa odpútal od súperov 2,8 km pred koncom a išiel si po triumf i červený dres pre lídra pretekov.