Roglič dosahoval úspechy aj ako skokan, veď bol juniorským majstrom sveta v roku 2007. V tom istom roku utrpel aj ťažký pád, ktorý ho však od zimného športu ešte neodradil. O štyri roky neskôr dosiahol svoje osobné maximum, keď v nemeckom Oberstdorfe doletel až na métu 183 metrov.

Slovinec sa však nedokázal predrať do úplnej svetovej špičky, stratil motiváciu a rozhodol sa, že presedlá na bicykel. Dnes je už Roglič cyklistickou hviezdou, ale v začiatkoch to nemal ľahké, veď s novým športom začínal prakticky ako 21-ročný. „Predal som motorku a kúpil si svoj prvý bicykel. Hneď mi to išlo, a preto som si povedal, prečo to neskúsiť?“ zaspomínal si pre magazín inCycle.

Roglič začínal v tíme Adria Mobil a jeho skvelé výkony si všimlo zoskupenie Jumbo-Visma, ktorého súčasťou je od roku 2016.Slovinec sa od začiatku profiloval ako dobrý časovkár a predovšetkým vrchár. Minulý rok skončil na Tour de France na skvelom 4. mieste, no tento rok vo Francúzsku chýbal, aby sa sústredil práve na Vueltu. A cieľ do bodky splnil, keď sa v Madride postavil na najvyšší stupienok. „Na Vueltu som sa pripravil najlepšie, ako som vedel. Toto je moje najväčšie víťazstvo,“ povedal dojatý Roglič.

V skokoch na lyžiach stratil pred rokmi motiváciu.
V skokoch na lyžiach stratil pred rokmi motiváciu.
Zdroj: archív