Na čele celkového poradia sa udržal Nór Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), ktorý sa tam dostal v utorok. Pred Francúzom Guillaumeom Martinom (Cofidis, Solutions Crédits) má náskok necelú minútu, tretí Roglič stráca 1:56 min.
      
V stredu bola na programe krátka kopcovitá etapa s prevýšení 2647 metrov vhodná pre únik. Rozhodujúca časť prišla v záverečných 15 kilometroch. Na cyklistov najprv čakal kopec 2. kategórie Puerto de Locubin (8,8 km, 5%), krátky technický zjazd a asi kilometrové tvrdé záverečné stúpanie do cieľa. Pre zdravotné problémy pred štartom odstúpili druhý z úvodnej časovky Alex Aranburu (Astana-Premier Tech) a víťaz dvoch etáp, belgický šprintér Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix).
      
Hneď od úvodu sa v balíku útočilo, ale únik sa vytvoril až po 30 km. Dostali sa doň Edward Planckaert (Alpecin-Fenix), Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Magnus Cort (EF Education-Nippo), Joan Bou (Euskaltel-Euskadi) a Harm Vanhoucke (Lotto Soudal). Vedúca skupina dobre spolupracovala a udržiavala si náskok okolo dvoch minút. Na čele pelotónu išli tímy BikeExchange, Jumbo-Visma a Wanty-Gobert. Náskok pätice na čele klesal len pomaly a 30 km pred cieľom mala k dobru minútu a pol.
      
Na úpätí Puerto de Locubin sa roztrhal únik a do čela vyrazil Cort, ako tak s ním držal krok len Vanhoucke, ďalšia trojica odpadla. Na stúpaní začali odpadávať aj jazdci z pelotónu, ten zvyšoval tempo, no Cort mal 3,5 km pod vrchol stúpania stále k dobru 40 sekúnd. Balík sa zredukoval na asi 40 cyklistov a dva km pred vrcholom z neho zaútočil David de la Cruz (UAE-Team Emirates), ktorý chcel etapové víťazstvo. Vpredu však bol stále Cort, na technický zjazd si doniesol náskok 20 sekúnd pred de la Cruzom a pol minúty pred pelotónom. Dvadsaťosemročný Dán predvádzal rovnako ako v 6. etape, ktorú vyhral taktiež po úniku, výborný výkon a do záverečného stúpania si doniesol náskok 16 sekúnd. Jeho odvážny pokus však druhýkrát nevyšiel, tentokrát ho favoriti na celkový triumf dobehli tesne pred koncom a z triumfu sa tešil Roglič pred Masom.