Na čele celkového poradia sa udržal Nór Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux). Pred Francúzom Guillaumeom Martinom (Cofidis, Solutions Crédits) má náskok necelú minútu, tretí Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma) stráca 1:56 min.
      
Vo štvrtok bola na programe ďalšia kopcovitá etapa vhodná pre únik. Na záverečných 50 km čakali na cyklistov dve stúpania - Alto de San Jeronimo (3. kat., 13,2 km, 3,3%) a Alto del 14% (2. kat., 7,3 km, 5,7%). Pelotón nasadil od úvodu vysoké tempo aj napriek tomu, že teplota sa šplhala k 36 stupňom, a tak sa dlho nevytvoril žiadny únik, i keď sa oň pokúšali viaceré skupinky. Až po 90 km si dokázali vytvoriť náskok ôsmi pretekári - Sebastian Berwick (Israel Start-Up Nation), Sander Armee (Qhubeka NextHash), Mikel Iturria (Euskaltel), Jetse Bol (Burgos-bH), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Stan Dewulf (AG2R-Citroën Team), Maxim van Gils (Lotto Soudal) a Chad Haga (DSM). Ich náskok sa však nevyšplhal nad dve minúty. Vysoké tempo si vyžiadalo aj pády a na zemi skončil mimo inými aj dvojnásobný obhajca víťazstva Roglič. Rýchlo sa však pozbieral a pokračoval ďalej.
      
Po prvej horskej prémii sa náskok vedúcej skupiny scvrkol na 40 sekúnd a pelotón jej nedával veľa priestoru, 30 km pred páskou mal únik k dobru už len 20 sekúnd a pred sebou stúpanie 2. kategórie s maximálnym sklonom 14%. Na jeho úpätí zostal na čele už len sám van Gils, no jeho pokus nemal šancu na úspech. Na stúpaní sa začalo útočiť aj z pelotónu, ako prvý sa odpojil Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), po ňom vrchári Jay Vine (Alpecin-Fenix), Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Romain Bardet (DSM) a Sergio Henao (Qhubeka NextHash), ktorí si vytvorili malý náskok. Na vrchole kopca mali k dobru 27 sekúnd a už ich čakal len dlhý zjazd a záverečných päť km na rovine. Za nimi však ťahali pelotón jazdci BikeExchange a UAE-Team Emirates, ktorí pracovali pre Michaela Matthewsa respektíve Mattea Trentina. Náskok vedúcej štvorice sa tak päť km pred cieľom scvrkol na 22 sekúnd a balík sa nezadržateľne blížil. Kvarteto pohltil kilometer pred páskou. O víťazovi tak rozhodol hromadný špurt, ktorý výborne rozbehli jazdci EF Education-Nippo a z druhého víťazstva na tohtoročnej Vuelte sa tešil Magnus Cort.